It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Uwaga, mamy dla was konkurs! Zasady są proste.

• Opisz w odpowiedzi na post na forum (do 600 znaków) zdarzenie w grze, z którego jesteś najbardziej dumny/a.
• Trzech autorów najlepszych odpowiedzi zgarnie po pakiecie gier: No Man's Sky, Vampire®: The Masquerade - Bloodlines™, Rimworld, EVERSPACE, EVERSPACE 2.
• Zgłoszenia przyjmujemy do 29 sierpnia, 23:59.

Powodzenia!

Pełen regulamin tutaj.
Regulamin konkursu: „GOG Games Festival” (24.08.2021) (“Regulamin”)
Konkurs: Konkurs jest przeprowadzany przez Organizatora zgodnie z postanowieniami Regulaminu. W ramach konkursu Uczestnicy, którzy zostaną uznani przez Komisję za zwycięzców, otrzymają Nagrodę. (“Konkurs”)
Warunki udziału: Konkurs jest skierowany do pełnoletnich osób fizycznych mających miejsce zamieszkania na terytorium Polski, oraz posiadających konto na Facebooku lub GOG.COM („Uczestnicy”).
Osoby niemogące wziąć udziału w Konkursie: Pracownicy i współpracownicy Organizatora (i ich członkowie rodzin), a także osoby pośrednio lub bezpośrednio zaangażowane w organizację Konkursu nie są uprawnione do wzięcia udziału w Konkursie. Przed przystąpieniem do Konkursu, Uczestnik powinien zapoznać się z niniejszym Regulaminem. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
Organizator: Organizatorem Konkursu jest GOG sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 74, kod pocztowy 03-301, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000029514, NIP: 1132177807, REGON: 016078840, kapitał zakładowy 135 750 złotych. (“Organizator”).
Kontakt: Z Organizatorem można kontaktować się za pośrednictwem adresu email support@gog.com, w tytule maila wpisując „Konkurs GOG Games Festival”.
Czas trwania konkursu: Konkurs rozpoczyna się w dniu 24.08.2021 r. o godzinie 11:00 czasu polskiego i trwa do dnia 29.08.2021 r. do godziny 23:59 czasu polskiego („Okres Konkursu”).
Nagrody:
Trzech zwycięzców otrzyma 5 gier w wersji cyfrowej do odbioru na GOG.COM: No Man's Sky, Vampire®: The Masquerade - Bloodlines™, Rimworld, EVERSPACE, EVERSPACE 2.
Nagrodę finansuje i dostarcza Organizator.
Fanpage: Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na fanpage’u GOG.COM na Facebooku https://www.facebook.com/GOGcomPL oraz na forum GOG.COM.

Zasady uczestnictwa w Konkursie: W celu wzięcia udziału w Konkursie, przez Okres Konkursu, Uczestnik musi wymienić w komentarzu pod postem konkursowym (zamieszczonym na fanpage’u GOG.COM lub na forum GOG.COM), odpowiedź na pytanie "Jakie jest zdarzenie w grze, z którego jesteś najbardziej dumny/a. Odpowiedź uzasadnij” - odpowiedź powinna charakteryzować się jak największą kreatywnością i oryginalnością i nie powinna przekraczać 600 znaków („Zadanie Konkursowe”).
Wybór Zwycięzców: Po zakończeniu Okresu Konkursu, w przypadku spełnienia warunków określonych w Regulaminie, Organizator wyłoni Zwycięzców Konkursu za pośrednictwem powołanej przez Organizatora komisji („Komisja”). Komisja będzie składać się z pracowników i współpracowników Organizatora, którzy będą dbać o prawidłowość przeprowadzenia Konkursu. Komisja oceni przesłane Zadania Konkursowe. Komisja będzie także nadzorować wykonanie przez Organizatora wszystkich zobowiązań wynikających z niniejszego Regulaminu. Komisja lub inni pracownicy, lub współpracownicy Organizatora będą rozpatrywać wszelkie reklamacje zgłoszone przez Uczestników. Komisja dokonuje oceny warunków udziału w Konkursie oraz udzielonych odpowiedzi na Zadanie Konkursowe w oparciu o następujące kryteria: (1) oryginalność Zadania Konkursowego; (2) spełnienie pozostałych wymogów Konkursu wskazanych w Regulaminie, a w szczególności w pkt 2 oraz pkt 9. Komisja będzie oceniać przesyłane przez Uczestników Zadania Konkursowe, biorąc pod uwagę kryteria oceny wskazane powyżej i na tej podstawie wybierze 7 najciekawszych Zadań Konkursowych, którym przyznane zostanie prawo do Nagrody. Komisja dokona weryfikacji zgodności Zadań Konkursowych z Regulaminem. Jeśli dane Zadanie Konkursowe nie spełnia warunków Regulaminu, Organizator ma prawo wykluczyć je z Konkursu.
Ogłoszenie wyników. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do dnia 02.07.2021. Zwycięzcy Konkursu będą ogłaszani pod postem konkursowym w komentarzu. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygraniu Nagrody przez Organizatora. Zwycięzcy w celu odbioru Nagrody, w terminie 2 dni od momentu ogłoszenia wyników Konkursu pod postem konkursowym, zobowiązani są przesłać do Organizatora prywatną wiadomość z danymi osobowymi w celu przekazania Nagrody. Zwycięzcy powinni podać swoją nazwę użytkownika na GOG.COM — chyba że z Organizatorem ustalą inny sposób przekazania Nagrody (wymagający przekazania innych danych osobowych). Wygrane Nagrody nie podlegają wymianie i nie przysługują za nie ekwiwalent pieniężny. Aby odebrać Nagrodę, Uczestnik musi posiadać bezpłatne konto GOG i zaakceptować Umowę Użytkownika GOG. Jeżeli zwycięzca nie skontaktuje się z Organizatorem w terminie, nie dostarczy wymaganych danych lub odmówi przyjęcia Nagrody, Organizator zachowuje prawo do przekazania takiej Nagrody innemu Uczestnikowi lub nieprzyznania danej Nagrody żadnej z osób. Organizator zastrzega sobie prawo do zastąpienia dowolnej Nagrody nagrodą alternatywną o takiej samej lub wyższej wartości.
Odrzucenie Zadania Konkursowego: W Konkursie odrzucone zostaną prace, które:
zawierają treści powszechnie uznane za obraźliwe, wulgarne, nawołujące do nienawiści lub nietolerancji na jakimkolwiek tle, treści erotyczne, propagujące przemoc; zawierają treści nawiązujące w negatywny sposób do płci, wieku, niepełnosprawności, rasy, narodowości, przekonań politycznych, pochodzenia etnicznego, wyznania, orientacji seksualnej, religii, organizacji o charakterze religijnym; zawierają treści niezgodne z prawem; zawierają treści godzące w powszechnie uznane wartości chronione prawem; naruszają prawa osób trzecich, w tym w szczególności: prawa własności intelektualnej, godność, cześć, dobre imię, wizerunek; naruszają dobre obyczaje; naruszają zasady netykiety lub jakiekolwiek zasady dot. treści publikowanych na Facebooku, lub na forum GOG.COM; nie spełniają innych warunków opisanych w niniejszym Regulaminie.
Wiele Zadań Konkursowych: W czasie trwania Konkursu dany Uczestnik może zgłosić jedno Zadanie Konkursowe. Ponadto jeden Uczestnik może otrzymać maksymalnie jedną z Nagród.
Dane osobowe: Organizator (tożsamość i dane kontaktowe Organizatora są podane w pkt 4 oraz pkt 5 powyżej) przetwarza dane osobowe Uczestników (imię i nazwisko, pseudonim na forum GOG.COM, dane osobowe podane w Zadaniu Konkursowym, dane adresowe i kontaktowe konieczne do przekazania Nagrody) wyłącznie w celu dokonania czynności niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia Konkursu, w szczególności w celu poinformowania o wygranej oraz wydania Nagrody. Dane te są przetwarzane przez Organizatora na podstawie jego prawnie uzasadnionego interesu (jakim są czynności wskazane powyżej), tylko przez Okres Konkursu, a następnie jedynie przez czas, jaki wymagają tego obowiązujące przepisy prawa (w szczególności przepisy podatkowe). Organizator może powierzyć przetwarzanie danych osobowych Uczestników Konkursu wyłącznie podmiotom, które współpracują z nim przy organizacji Konkursu i wyłącznie w zakresie niezbędnym do jej prawidłowego przeprowadzenia. Innymi odbiorcami danych osobowych uczestników związanych z Konkursem jest Facebook Inc., oraz jego podmioty powiązane, a także doradcy lub współpracownicy Organizatora. Uczestnicy mają prawo dostępu do przetwarzanych danych osobowych i ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych przez Organizatora. Uczestnicy podają dane osobowe na zasadach dobrowolności, przy czym podanie danych osobowych jest warunkiem uzyskania możliwości wzięcia udziału w Konkursie. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości w przetwarzaniu danych osobowych Uczestników w ramach Konkursu Uczestnicy mogą wnieść skargę do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności GOG.
Postępowanie reklamacyjne: Każdemu Uczestnikowi przysługuje prawo wniesienia reklamacji na adres mailowy Organizatora podany w pkt. 5 powyżej. Zgłoszenie reklamacyjne musi zawierać dane Uczestnika zgłaszającego reklamację (imię i nazwisko), datę i miejsce zdarzenia, którego dotyczy reklamacja oraz przyczynę reklamacji, treść żądania reklamującego oraz opis okoliczności uzasadniających reklamację. Reklamacje należy kierować na piśmie do Organizatora. Osoba wnosząca reklamację zostanie powiadomiona o rozstrzygnięciu najpóźniej w terminie 30 dni od daty otrzymania reklamacji przez Organizatora.
Prawo autorskie: Uczestnik oświadcza i gwarantuje, że jest jedynym i wyłącznym uprawnionym do Zadania Konkursowego, a prawa do Zadania Konkursowego nie są obciążone na rzecz osób trzecich. Dodatkowo zamieszczenie Zadania Konkursowego przez Uczestnika w poście zgodnie z Regulaminem jest równoznaczne z oświadczeniem, że Uczestnik jest autorem Zadania Konkursowego, oraz że w żaden sposób przy jego tworzeniu nie naruszył praw autorskich, ani innych praw osób trzecich.
Organizator zastrzega sobie prawo, do uzyskania wyraźnej zgody Uczestników, do korzystania i publikacji Zadania konkursowego mającego charakter utworu w rozumieniu ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych zamieszczonych przez Uczestników, bez żadnych ograniczeń czasowych i terytorialnych na warunkach ustalonych z Uczestnikiem.
Post edited August 24, 2021 by Framboos
Standard dla konkursów FB I: Facebook, Inc. nie jest twórcą, administratorem ani sponsorem Konkursu oraz nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zgodność Konkursu z powszechnie obowiązującym prawem, w tym za ewentualne roszczenia Uczestników Konkursu. Facebook oraz Instagram są znakami towarowymi zastrzeżonymi przez Facebook.
Standard dla konkursów FB II: Organizator ponosi pełną odpowiedzialność za treść Regulaminu, przebieg, realizację i obsługę Konkursu, wydanie nagród oraz rozpatrzenie ewentualnych reklamacji dotyczących sposobu przeprowadzenia Konkursu.
Ograniczenie odpowiedzialności. W zakresie dopuszczalnym przez prawo, Organizator, jego pośrednicy i dystrybutorzy w żadnych okolicznościach nie ponoszą odpowiedzialności za żadne straty, szkody, uszkodzenia ciała lub śmierć zwycięzcy, lub uczestnika związane z przyjęciem Nagrody, chyba że zostały spowodowane zaniedbaniem Organizatora, jego pośredników, dystrybutorów lub ich pracowników. Prawa ustawowe przysługujące Uczestnikowi pozostają ważne i obowiązujące. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zgłoszenia konkursowe, które zostały zagubione, błędnie złożone, uszkodzone lub opóźnione podczas ich dostarczania, niezależnie od przyczyny.
Podatek. W przypadku konieczności poboru podatku dochodowego od wartości Nagrody przez Organizatora przyznana może zostać dodatkowa nagroda pieniężna w równowartości należnego podatku dochodowego. Część pieniężna nie podlega wypłacie; zostanie ona pobrana przez Organizatora i wpłacona do właściwego urzędu skarbowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Siła wyższa: Organizator nie ponosi odpowiedzialności, ani nie jest zobowiązany do wykonania swoich zobowiązań wynikających z Regulaminu, a także zastrzega sobie prawo do anulowania, zawieszenia lub modyfikacji Konkursu w sytuacji:
jakiegokolwiek zakłócenia w działaniu łącz teleinformatycznych, serwerów, interfejsów, przeglądarek oraz Facebooka w trakcie trwania Konkursu.
czasowego lub stałego zablokowania Fanpage’a (o którym mowa w pkt 8) przez Facebooka;
awarii technicznych lub innych czynników wykraczających poza racjonalną kontrolę Organizatora, wpływających na prawidłowe przeprowadzenie Konkursu.
Rozstrzyganie sporów: Wszelkie spory wynikające z niniejszego Regulaminu będą rozpatrywane przez właściwy sąd powszechny.
Postanowienia końcowe: Uczestnik, biorąc udział w Konkursie potwierdza, że jest świadomy, iż o wygranej Nagrodzie nie decyduje przypadek, lecz działanie Uczestnika. Konkurs nie jest grą losową ani zakładem wzajemnym, których wynik zależy od przypadku (przeprowadzenie losowania) w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.
Prawo właściwe: W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy prawa polskiego.
Post edited August 24, 2021 by Framboos
avatar
GOG.com: Uwaga, mamy dla was konkurs! Zasady są proste.

• Opisz w odpowiedzi na post na forum (do 600 znaków) zdarzenie w grze, z którego jesteś najbardziej dumny/a.
• Trzech autorów najlepszych odpowiedzi zgarnie po pakiecie gier: No Man's Sky, Vampire®: The Masquerade - Bloodlines™, Rimworld, EVERSPACE, EVERSPACE 2.
• Zgłoszenia przyjmujemy do 29 sierpnia, 23:59.

Powodzenia!

Pełen regulamin tutaj.
To był przełom wieków sylwestrowa noc z 2000 na 2001, siedzimy wraz ze starszym bratem i wpadliśmy na pomysł, a gdyby tak w trybie skirmish w Aliens Versus Predator spróbować utłuc na jednym posiedzeniu 2000 xenomorphów? Ja będąc około 8 letnim dzieciakiem stwierdziłem, że to najbardziej klawy pomysł jaki tylko może być. Graliśmy na zmianę bardzo długo, już nie pamiętam dokładnie ile ale było by dobrych kilka godzin, wiadomo samemu też się padało i wtedy przychodziła pora na zmianę gracza z każdą kolejną setką ubitych alienów atmosfera stawała się coraz gęstsza a nowy rok coraz bliższy. W końcu gdy już po północy udało się nam uzyskać wymarzony wynik stała się rzecz wtedy dla mnie nie pojęta, ale można się było tego spodziewać – gra się zcrashowała z hukiem. Niby nic wielkiego ale jakoś do tej pory pamiętam tamten wieczór a seria AvP na zawsze pozostanie bliska memu sercu.
29 września 2020.

Na GOG-u ukazuje się Talizman, który jest oryginalną wersją znanego mi z dzieciństwa Magicznego Miecza. Z tego powodu kupiłem go od razu ze wszystkimi dodatkami. Niestety, nie ma wśród nich Jaskini i Krypty, ale są za to Góry i Las. Jednak najciekawsze jest tutaj zakończenie End of Days - czyżby tytułowa Bestia ze Świata Magicznego Miecza opuściła Wielkie Zamczysko na Kamiennym Moście i trafiła do świata Talizmanu (który być może jest częścią świata Warhammera Fantasy), żeby posiąść legendarną Koronę Władzy stworzoną przez Wielkiego Czarnoksiężnika?
Total War Rome 2. Moje dwa oddziały piechoty i dowódca kontra dziesięciokrotnie większe siły wroga. Szanse miałem jak Pinokio w krainie termitów. Piechotę ustawiłem w lesie na szczycie pagórka a oddział dowódcy postawiłem na otwartej przestrzeni. Wrogowie rozpoczęli pogoń za dowódcą kompletnie ignorując ukrytą w lesie piechotę. Przy pomocy dowódcy przegoniłem icj kilka razy po mapie. Jak byli mocno zmęczeni zacząłem manewrować piechotą. Część wrogich wojsk rzuciła się na nich. Wtaczali się na to wzniesienie wycięczeni i w totalnej rozsypce. Padali jak muchy. Wygrałem to praktycznie bez strat.
Najbardziej dumny jestem ze zdarzeń, które zachodzą nie w grach, w które ja gram, ale w grach, w które grają inni gracze, a które to gry ja zaprogramowałem. Nie ma nic przyjemniejszego niż obserwowanie kogoś, kto zastanawia się jak rozwiązać jakąś łamigłówkę, która jest rezultatem mojej pracy.

Wszystko zaczęło się od projektów gier planszowych, potem przyszła kolej na gry na komputery 8-bit, a obecnie w wolnym czasie pracuję nad grą na PC, której pomysł póki co zbiera dobre recenzje wśród moich znajomych, więc liczę na dobry efekt końcowy. :)
Mnie aktualnie pasek dumy dopiero się ładuje. Jestem na etapie końcowym Ginso Tree w Ori and the Blind Forest i to nie są przelewki, dosłownie. Jak zdarzy się, że go przejdę to wrócimy do tematu, a tym bardziej gdy ukończę ten tytuł:P Tylko zaznaczam, że to może potrwać. A tak na marginesie, to bardzo polecam tą grę.
Najbardziej dumny jestem ze zdobycia platynowego trofeum - ''Granica możliwości'' i przejścia gry na poziomie trudności - ''Droga ku zagładzie'' w cudeńku zwanym - ''Wiedźmin 3 Dziki Gon - Edycja Gry Roku'' na konsoli PS4.
Noc. Dark Souls 2. Zmęczony docieram do Aldia's Keep. Wbrew rozsądkowi kontynuuję, penetrując kolejne korytarze i resztkami sił docieram do piwnic. Bez flaszek, z resztką życia, widzę ognisko! Gdy ruszam, znika za ścianą mgły. Odwracam się. Fantom kłania się i atakuje! Uskakuję. Uciekam. Turlam się unikając ciosów, zyskuję dystans. Obrzucam go całym zapasem granatów... bez efektu - śmieje się i unika ich zręcznie. Gdy już mam się bezsilnie poddać, wpadam na szalony pomysł. Nie chcę tracić kilku godzin gry! Ruszam na fantoma. Biegnę. Zasłania się. Mijam go, wpadam na drabinę, wspinam się do małej salki i staję z wielkim mieczem gotowym do ciosu. Gdy tylko pojawia się głowa, zaczynam tłuc ile sił. Zasłania się, próbuje walczyć, ale nie ma szans, dał się zaskoczyć.
Zmęczony, z milimetrowym (!) paskiem życia docieram do ogniska. Już dość. Spać.
Moja historia dotyczy powiedzenia z którego jestem dumny. Było to ładne parę lat temu, będąc jeszcze studentem. Spotkaliśmy się z kumplami po dłuższym czasie. Długo nie minęło nim ktoś rzucił hasło "zagrajmy w koniki", czyli w Heroes of Might and Magic III. Mając już niezłą armię, zacząłem kolejną bitwę. Miałem już zadać decydujący cios moją najlepszą jednostką. Rzuciłem hasło "Na jeden atak!", po czym przeprowadzając ten atak ostała pojedyncza jednostka przeciwnika. Koledzy mieli polewę i do tej pory wypominają mi ten tekst przy różnych okazjach :)
Post edited August 25, 2021 by Zzagrobnik
Ukończenie The Curse of Monkey Island.

Gdy przechodziłem tę grę po raz pierwszy obiecałem sobie, że nie będę zaglądał do solucji, podpowiedzi itp. Nie jest to może jakiś specjalny wyczyn, ale sam fakt, że udało mi się powstrzymać od pójścia na skróty, napawa mnie dumą. Zwłaszcza, że w kilku momentach zdarzyło mi się naprawdę dość mocno utknąć...

Wiele razy spotykałem się w Internecie z opiniami, że The Curse of Monkey Island jest trudną przygodówką i „bez poradnika nie da się tej gry ukończyć”. Ilekroć widzę tego typu wywody – uśmiecham się przed ekranem.
Kariera trenera w Sensible World of Soccer 96/97.

Jako dzieciak uznałem że najtrudniej i najciekawiej będzie grać najsłabszymi. Chciałem poprowadzić możliwie najsłabszą drużynę na sam szczyt. Wybór padł na Cardiff City w Division Three (4 liga angielska). Po setkach prób jedyną skuteczną taktyką okazał się od razu na początku transfer Marcina Mięciela (napastnik z bardzo mocnym strzałem na bramkę) i dołożenie najdroższego bramkarza na jakiego tylko było mnie stać (Maciej Szczęsny). Każdego sezonu osiągałem awans i najwyższe możliwe laury w pucharach. Nagle miałem miliony na koncie za niemożliwe wyniki. Kiedy grałem przeciw 10x lepszym, szybszym i zwrotniejszym zawodnikom, czasem jedyną szansą na zwycięstwo były karne, albo obrona Częstochowy po strzeleniu niemożliwego gola, który radował jak nic innego. Z czasem wymieniałem skład na coraz lepszy, nieustannie zmagając się z inflacją wartości zawodników, ale sentyment do Mięciela, który jak prawdziwy król strzelców dowoził zawsze 60-70 goli w sezonie sprawiał że jego jedynego pozostawiałem w składzie. Satysfakcja ze zwycięstwa w Lidze Mistrzów i Premiership była czymś, czego nigdy nie zapomnę :)

Kiedy po latach udało mi się znaleźć na Gogu port SWOS 96/97, z miejsca odwzorowałem kilka sezonów mojego wykutego na blachę planu i bawiłem się tak samo dobrze jak zawsze!
Attachments:
Post edited August 26, 2021 by hctomash
+1 Wszystkim, inspirujące.

Kiedy przyszedłem do Złodziei Cienia byli już w..czerwoni. Pojawił się Arkanis Gath aby zgładzić mnie razem z drużyną.
Wersja gry w którą grałem miała zainstalowany BG 2 FixPack co sprawiało, że był niepokonany. Mój los był przesądzony. Wtedy zatrzymałem czas i zacząłem analizować wszystkie rozwiązania. Jak zawsze z pomocą przyszli Gracze. Udało się unieszkodliwić Arkanisa Gatha bez zabijania go, zamykając w korytarzu z którego nie mógł wyjść, a Gildia Złodziei Cienia stała otworem. Determinacja i ostateczna satysfakcja z rozwiązania pozostała w pamięci.
Baldur`s Gate Trilogy.
avatar
GOG.com: Uwaga, mamy dla was konkurs! Zasady są proste.

• Opisz w odpowiedzi na post na forum (do 600 znaków) zdarzenie w grze, z którego jesteś najbardziej dumny/a.
• Trzech autorów najlepszych odpowiedzi zgarnie po pakiecie gier: No Man's Sky, Vampire®: The Masquerade - Bloodlines™, Rimworld, EVERSPACE, EVERSPACE 2.
• Zgłoszenia przyjmujemy do 29 sierpnia, 23:59.

Powodzenia!

Pełen regulamin tutaj.