It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Wczoraj CD Projekt opublikował swoje wyniki finansowe za 2020 rok. Oznacza to, że dowiedzieliśmy się także, jak w omawianym roku wyglądały wyniki finansowe GOG-a. Tak jak można było się spodziewać, są one rekordowe. Premiera CP2077, dalsza dobra sprzedaż Wiedźmina 3 i warunki pandemii zrobiły swoje. GOG osiągnął prawie 344 mln zł przychodów i wypracował zysk wynoszący 20,6 mln zł. Tak dobrze nie było nawet po premierze Wiedźmina 3 i w kolejnych latach, kiedy produkcja pięła się na szczyt. Dla porównania przychody GOG-a w 2019 roku wyniosły nieco ponad 162 mln zł, a zysk ok. 3 mln.

Cały CD Projekt odnotował w 2020 roku przychody rzędu 2,1 mld zł i zysk na poziomie 1,1 mld zł, co jak na polskie warunki branżowe jest wynikiem kosmicznym.

Wyniki finansowe GOG-a pokazują, że w platformę warto inwestować, nawet jeśli główna rola w ich udziale przypadła produkcjom CDPR. Warto przypomnieć, że jeszcze w 2018 roku GOG był w lekkich tarapatach, bo wypracował jedynie 30 tys. zł zysku. Biorąc to pod uwagę, wyniki za 2020 rok są olbrzymim sukcesem i mam nadzieję, że chociaż część z wypracowanego przez GOG zysku zostanie zainwestowane w dalszy rozwój platformy.
Attachments:
Dzięki za ładne podsumowanie, teraz nie muszę sam wertować papierów ;)

Moja interpretacja jest mniej optymistyczna. Ładny przychód, ale zysk nie robi wrażenia. Kawałek Twojego biznesu wypracowuje mozolnie 20% przychodów, ale tylko 2% zysku – do różnych wniosków można dojść patrząc na to.
Hura, więcej pieniędzy na rozwój Galaxy...
avatar
ciemnogrodzianin: Moja interpretacja jest mniej optymistyczna. Ładny przychód, ale zysk nie robi wrażenia. Kawałek Twojego biznesu wypracowuje mozolnie 20% przychodów, ale tylko 2% zysku – do różnych wniosków można dojść patrząc na to.
Zysk jest rekordowy. :) Zgadzam się, że w zestawieniu ogólnych wyników CDP wygląda dosyć skromnie, ale lepszych wyników nie było nigdy. Trzeba też pamiętać o skali. To nie jest Steam.
Mimo wszystko gratulacje i cieszę się.